Gazetari hollandez: E jashtëzakonshme se si Rama u përgjigj në intervistë pa patur asnjë pyetje, shembull i shndritshëm i demokracisë

Gazetari hollandez: E jashtëzakonshme se si Rama u përgjigj në intervistë pa patur asnjë pyetje, shembull i shndritshëm i demokracisë

Yoeri Albrecht, gazetar hollandez dhe kryeministri Edi Rama

Yoeri Albrecht, gazetar hollandez dhe drejtori i qendrës kulturore De Baile në Amsterdam intervistoi një natë më parë kryeministrin Edi Rama.

Në mbyllje të intervistës, gazetari shprehu vlerësimin për mënyrën se si Edi Rama u përgjigj në mënyrë të hapur pa kërkuar e pa patur më parë asnjë prej pyetjeve të tij. Gazetari e quan sjelljen e Ramës një shembull të shndritshëm demokracie.

“Dua t’ju falenderoj shumë shumë. Mendoj që është vërtetë mbresëlënëse që një kryeministër, që është në detyrë, vjen pa pasur asnjë pyetje më përpara për të folur për këtë. Është një shembull i shndritshëm i shoqërisë së hapur dhe demokracisë dhe është e habitshme se si vendosët që t’i përgjigjeshit të gjitha pyetjeve, edhe nga publiku. Është e jashtëzakonshme. Është e pabesueshme”, tha Albrecht.


Lajmi kryesor:

Dërgoi gazetarin për 'riedukim', Rama nga Amsterdami: Jam luftëtar, s'mund të hesht kur dëgjoj deklarata idiote! Pse unë s’duhet të kem lirinë time


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi