Gazetari i BBC 3 ditë i zhdukur, kërkime me dron e helikopter

Gazetari i BBC 3 ditë i zhdukur, kërkime me dron e helikopter

Michael Mosley

Prej dy ditësh moderatori i BBC, Michael Mosley është zhdukur gjatë pushimeve në ishullin grek të Symit.

Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është duke u zhvilluar, duke përfshirë një qen policie dhe një dron që kërkon zona të vështira për t’u arritur.

Policia greke tha se Mosley la gruan e tij në plazh dhe u nis për një shëtitje në qendër të ishullit të mërkurën.

Telefoni i tij u gjet në vendin ku ai po qëndronte me gruan e tij, e cila e raportoi atë të zhdukur, tha një zëdhënës i policisë për BBC Neës.

Ndërkohë në rrjetet sociale është shpërndarë edhe fotoja e fundit e gazetarit e bëri gjatë pushimeve në Greqi.

67-vjeçari është i njohur për programet, duke përfshirë serialin e BBC-së Trust Me, I’m A Doctor etj.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?



×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!