Gazetari italian flet për të ardhmen e Brojës: Është një top-sulmues, shumë klube janë të interesuara

Gazetari italian flet për të ardhmen e Brojës: Është një top-sulmues, shumë klube janë të interesuara

Armando Broja

Gazetari i njohur italian, Fabricio Romano ka folur në kanalin e tij në “Youtube” në lidhje me merkaton e Çelsit duke celur edhe të ardhmen e sulmuesit kuqezi, Armando Broja. Gazetari italian ka prekur edhe çështjen e të rinjve që blutë e Londrës kanë në huazim. Sipas tij, Gallager me shumë mundësi do të jetë pjesë e klubit anglez për sezonin e ardhshëm, ndërsa për Armando Brojën thekson se ka shumë oferta në tryezë dhe mbetet për t’u parë se cili do të jetë vendimi përfundimtar i Çelsit.

“Kam parandjenjën se Konor Gallager ka një shans shumë të mirë për të qendruar te Çelsi. Sa për Armando Brojën, shumë klube janë të interesuara për të. Ai është një top-sulmues”, ka thënë Fabricio Romano.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kina dhe Siria forcojnë bashkëpunimin e tyre, Xi: Do të ndihmojmë në rindërtimin e qyteteve

Kina dhe Siria forcojnë bashkëpunimin e tyre, Xi: Do të ndihmojmë në rindërtimin e qyteteve