Gëlltiti zarfin me kokainë për t'iu shmangur kontrollit të policisë, arrestohet shqiptari në Itali

Gëlltiti zarfin me kokainë për t'iu shmangur kontrollit të policisë, arrestohet shqiptari në Itali

Foto ilustruese

Agjentët e Policisë së Komisariatit të Spoletos në Italia kanë arrestuar një të ri shqiptar, i cili në tentativë për t’iu shmangur kontrollit policor, ka gëlltitur një zarf që përmbante lëndë narkotike kokainë.

Itali-Një shqiptar është arrestuar nga Agjentët e Policisë së Komisiaratit të Spoletos , i cili tentoi t'i shmangej kontrollit të policisë, duke gëlltitur një zarf që kishte një sasi kokaine.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 24 majit, por është publikuar ditën e sotme nga mediat italiane.

Gjatë patrullimeve në Pontebari, një zonë e frekuentuar kryesisht nga trafikantë dhe shpërndarës droge, efektivët e policisë vunë re një të ri, të identifikuar më pas si shtetas shqiptar, i cili tërhoqi vëmendjen e karabinierëve duke tentuar të fshihej.

Pas dëshmisë në polici se kishte gëlltitur lëndën narkotike, i riu iu nënshtrua një ekzaminimi dhe terapie për të shmangur rreziqet që mund ‘i vinin në shëndet.

Sipas policisë italiane, i riu shqiptar rezulton se është ndaluar edhe një herë në të njëjtin vend ku i janë gjetur 11 pako me kokainë gati për shitje.

Në përfundim të aktgjykimit në lidhje me këtë rast, shqiptari i asrrestuar në Itali u dënua me 8 muaj burg dhe 2000 euro drogë, me marrëveshje për pranimin e fajësisë.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA mbështet Kosovën, por kjo nuk vjen falas

Ambasadori amerikan në Prishtinë: SHBA mbështet Kosovën, por kjo nuk vjen falas