Genc Tukiçi dhe Ramona Tullumani sjell magjinë e festave në një koncert krishtlindjesh në Korçë: Është publik shumë i zgjuar dhe i ëmbël

KORÇË- Tingujt e muzikës klasike, piano dhe magjinë e një atmosfere festive solli në vigjilje të Krishtlindjeve për artdashësit korçarë, dyshja e njohur e artistëve shqiptarë Ramona Tullumani dhe Genc Tukiçi.

Në një koncert krishtlindjesh në skenën e Teatrit “Andon Zako Çajupi”, pianisti Tukiçi dhe sopranoja e re Tullumani interpretuan pjesë të përzgjedhura muzikore nga vetë ata.

 “Gjithmonë është një nder dhe një kënaqësi e veçantë për të qenë në periudhën e festave në Korçë, me publikun korçar sepse ky publik është i ditur, i ëmbël është i dashur i ka të gjitha”, tha pianisti Genc Tukici.

 “Është një publik shumë i ngrohtë, është një publik I cili unë mendoj që ka kulturë të muzikës klasike e njeh muzikën klasike dhe e do atë. Kjo na afron më shumë me publikun korçar”, u shpreh Soprano Ramona Tullumani.

Zgjatur për më shumë se dy orë koncerti u përcoll me entuziazëm nga publiku korçar, të cilët i shoqëruan me duartrokitje interpretimet e dyshes së artistëve shqiptarë.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital