Getinjo rrëfen punët që ka bërë para se t’i futej muzikës: Nga kushtet ekonomike, punoja me trapan nga mëngjesi deri në darkë

Getinjo rrëfen punët që ka bërë para se t’i futej muzikës: Nga kushtet ekonomike, punoja me trapan nga mëngjesi deri në darkë

Getinjo

Reperi Getinjo ka rrëfyer shpesh në tekste muzikore se jeta e tij nuk ka qenë ‘fushë me lule’. Gjatë qëndrimit në shtëpinë e BBV Kosova ka treguar akoma më shumë detaje. Para se të bëhej pjesë e muzikës, ai ka punuar në ndërtim pasi familja ishte në kushte të vështira ekonomike.

“Unë vet kam punuar kamarier, shankist(menaxher), kam lyer, e kam kapur trapanin në 6:00 të mëngjesit, e kam lëshuar në 8:00 të mbrëmjes”, u shpreh reperi.

Në një tjetër moment ka qenë duke bërë një diskutim me banorët e shtëpisë, ai ka thënë se bota sipas tij, është e sheshtë dhe jo e rrumbullakët. Kjo deklaratë u bë virale në rrjet. Ndërkohë po përflitet se po lind diçka mes tij dhe Vivien Thanos.

“Krejt e di unë shpjegimin e Gjeografisë që na kanë shpjeguar në shkollë, por unë nuk e besoj. Bota është e rrafshët dhe unë ende e mendoj, a din me sa njeriun kam bërë debate”, ka thënë ai.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë