Gjakova merr medalje të artë në Lojërat Olimpike, Basha: Kosova një shtet që po ngrihet nëpërmjet sportit ballë lartë në arenën ndërkombëtare

1627297108_E7N3T1XEAIPB5s.jpg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar xhudisten Nora Gjakova, për medaljen e artë të marrë në Lojërat Olimpike.

“Gëzojmë për medalisten e artë Nora Gjakovën dhe për Kosovën sepse ky nuk është vetëm një sport por një shtet që nëpërmjet sportit ngrihet ballëlartë në arenën ndërkombëtare dhe na nderon të gjithëve! Historike”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Kosova bën historinë në Lojërat Olimpike, merr medaljen e dytë të artë! Nora Gjakova shpallet Kampione Olimpike në Tokio: Faleminderit Majlindës që na hapi rrugën


B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Muzikë, sfida dhe kërcim! Çfarë kanë postuar Vip-at në Tik Tok? (video)