Gjellë e shpejtë tigani me patëllxhanë, speca dhe suxhuk nga zonja Albana

Gjellë tigani me patëllxhanë, speca dhe suxhuk

Përbërësit:

 • 4 patëllxhanë
 • 2 qepë
 • 2 speca
 • 2 domate
 • 2 lgj salcë domate e koncentruar
 • 4 lgj vaj ulliri
 • Suxhuk FIX
 • Piper djegës
 • Kripë, piper i zi kokërr

Përgatitja:

Fillimisht kaurdisim patëllxhanët të prera në feta të holla. I largojmë patëllxhanët nga tigani dhe në po atë yndyrë kaurdisim qepën dhe suxhukun të prerë në feta. Kaurdisim dhe specat dhe në fund shtojmë domatet dhe salcën e domates. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper. Sipas dëshirës shtojmë dhe pak spec djegës dhe disa kokrra piperi të zi dhe e lemë gjellën të gatuhet në temperarurë mesatare.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Basha ironizon Berishën: Ku është revolucionin që do e rrëzonte për 6 muaj Ramën? S’jam bërë pishman për 9 shtatorin

Basha ironizon Berishën: Ku është revolucionin që do e rrëzonte për 6 muaj Ramën? S’jam bërë pishman për 9 shtatorin