Gjellë me perime dhe qiqra nga zonja Albana

Gjellë me perime dhe qiqra

Përbërësit:

 • 2-3 patëllxhanë
 • 1 spec jeshil
 • 1 spec i kuq
 • 1 qepë të thatë
 • 3 domate
 • 1 lgj salcë domate
 • 200 gr qiqra
 • Kripë, piper, majdanoz

Përgatitja:

Kaurdisim qepën e grirë imët me pak vaj ulliri. Më pas shtojmë specat, patëllxhanët, domatet e prera në kubikë si dhe salcën koncentrat. Vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta dhe më pas shtojmë qiqrat e ziera më parë dhe një gotë ujë. E lemë gatimin të marrë valë dhe salca të lidhet. Në fund rregullojmë shijen me kripë, piper dhe bimë aromatike.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?



×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur nuk është vetëm brenda në manastir, janë edhe rrotull shtëpive në Zveçan

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur nuk është vetëm brenda në manastir, janë edhe rrotull shtëpive në Zveçan