Gjellë verore nga zonja Albana

Gjellë verore

Përbërësit:

 • 3 qepë të njoma
 • 7 speca të vegjël
 • 4 domate
 • 2 vezë
 • 1 gotë ujë
 • Vaj ulliri
 • Djathë i grirë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Specat i presim në kubik dhe i shtojmë në një tigan me yndyrë. I kaurdisim 2-3 min shtojmë qepët e njoma dhe domatet e prera kubik ku më përpara i kemi hequr lëkurën . I rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe i lejmë deri sa të marrin shijen me njëra-tjetren. Vezet i rahim dhe i shtojmë tek domatet siper. I lëmë për

2 min dhe më pas i shpërkasim me djathë të grirë kaçkavall. I vëmë kapakun dhe i lemë për 2 min deri sa djathi të krijoj mpiksjen e vet.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Zelensky nderon Ramën me Urdhrin e Princit ‘Jaroslav i Urti’

Zelensky nderon Ramën me Urdhrin e Princit ‘Jaroslav i Urti’