Gjendet i pajetë në breg të detit në Golem turisti nga Ukraina, dyshohet se është mbytur duke u larë

Foto ilustruese

Një 66-vjeçar, nga Ukraina, është gjetur i pajetë mesditën e sotme në breg të detit në plazhin e Golemit.

Sipas Policisë, ngjarja u regjistrua rreth orës 11:30, ndërsa dyshohet se 66-vjeçari me inicialet A.R., është mbytur duke u larë në det.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

Kujtojmë se vetëm 2 ditë më parë, në vend u shënuan 3 viktima nga mbytja në vend. Në Plazhin e Spillesë humbën jetën dy pushues nga Maqedonia e Veriut, Cvetko Mitanovsi 78 vjeç dhe Mirko Miçevski 79 vjeç pasi u mbytën mes dallgëve të larta, ndërsa në plazhin e Velipojës u mbyt pushuesi nga Kosova, Hasan Hysenajn.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Vaksinimi i punonjësve të qendrës tregtare, Braçe: Ca kuptimi ka të vaksinohen punonjësi e të lejohen klientët? Pandemia nuk luftohet sikur po vendos masa