Gjendet i vrarë me armë zjarri i zhdukuri nga Tepelena

I zhdukur prej 6 shkurtit, gjendet i vdekur në malet e Këlcyrës, Sokol Rama.

33-vjeçari Sokol Rama kishte humbur kontaktet me familjen e tij në fshatin Mamaj të Tepelenës, ndërsa për herë të fundit ishte lokalizuar përmes telefonit në Përmet. Ai u gjet i vdekur në makinën e tij në fshatin Mbrezhtan të Përmetit. Trupi i u dërgua në morg ku dhe u verifikua shkaku i vdekjes së tij. Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës dyshohet se ai është vrarë me armë zjarri.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Bashkë me të u zhduk tre ditë më pas, shoku i tij Roland Milo nga fshati Miçan i Përmetit, por për të ende nuk ka informacione se ku ndodhet. I riu nga Përmeti, dyshohet se është fshehur vetë pasi dyshohet se është përfshirë në disa ngjarje të jashtëligjshme me Sokol Ramën. 

Sokol Rama është një emër i njohur për policinë, pasi më parë ka qenë i ndaluar për disa vjedhje. Dyshimet e policisë janë se zhdukja e Sokol Ramës, tashmë i gjetur i vdekur, dhe e shokut të tij të ketë lidhje me transportin e lëndëve narkotike, pasi Rama është identifikuar nga Policia lokale si transportues droge.

Familjarët e Sokol Ramës dhe shokut të tij kishin denoncuar zhdukjen e tij në Komisariatin e Policisë Tepelenë.

.

Vendi ku ka rënë makina e Sokol Ramës

Vendi ku ka rënë makina e Sokol Ramës

G.M.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kim: Marrëveshja me konsensus, palët hoqën dorë nga kërkesat për të mirën e Shqipërisë