Gjendet parcela me kanabis në një zonë të pyllëzuar në Memaliaj, vihet nën hetim kryeplaku i fshatit

Gjendet parcela me kanabis në një zonë të pyllëzuar në Memaliaj, vihet nën hetim kryeplaku i fshatit

Foto ilustruese

Gjatë kontrollit në fshatin  Miricë të Memaliajt u gjet në një zonë të pyllëzua  një parcelë me kanabis, ku si rezultat u vu nën hetim kryeplaku i fshatit, 61-vjeçari me iniciale I.M. për shpërdorim detyre dhe moskallëzim krimi.

Bimët e kanabisit të gjetura u asgjësuan.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!