Gjendet skeleti i një gruaje në një park të Romës, ishte brenda një kanali kullues

Gjendet skeleti i një gruaje në një park të Romës, ishte brenda një kanali kullues

Skeleti i një gruaje është gjetur në Romë në një park në zonën Casal Bertone. Gjatë disa punimeve të mirëmbajtjes për parkun, një ekskavator zbuloi skeletin që ndodhej brenda një kanali kullues.

Sipas informacioneve të para, gruaja mund të jetë rreth 30 vjeç. Në vendngjarje kanë shkuar policia dhe mjekësia ligjore.

Mediat italiane shkruajnë se eshtrat mund të ishin aty për rreth një vit, por për më shumë priten rezultatet e autopsisë dhe analizave të ADN-së. Skeleti është dërguar në Departamentin e Mjekësisë Ligjore.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë