'Gjendja ime u përkeqësua' Sopranoja Ermonela Jaho jep lajmin e keq: Po luftoj me sfida shëndetësore

'Gjendja ime u përkeqësua' Sopranoja Ermonela Jaho jep lajmin e keq: Po luftoj me sfida shëndetësore

Sopranoja Ermonela Jaho

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho ka lajmëruar se së fundmi po përballet me disa probleme shëndetësore.

Lajmin e bëri të ditur vetë sopranoja e njohur ku shkruan se i është dashur të tërhiqet edhe nga prodhimi i Pagliaçi nga ROH, për të cilin po bënte prej ditësh prova.

“Të dashur miq, më vjen shumë keq t’ju ndaj që duhet të tërhiqem nga prodhimi i Pagliaçi nga ROH. Prej ditësh isha duke bërë prova ndërsa luftoja me disa sfida shëndetësore por fatkeqësisht situata u përkeqësua dhe pse doja të vazhdoja mjekët më këshilluan kundër saj. Shpresoj të shërohem së shpejti për angazhimet e mia të ardhshme. Më vjen shumë keq për zhgënjimin…. Ju uroj të gjithë kolegëve të mi që të kenë një vrapim të mbarë. Unë jam shumë mirënjohës ndaj ROH dhe miqve të mi të mrekullueshëm për mbështetjen e tyre gjatë kësaj kohe dhe mezi pres të kthehem në Londër në të ardhmen…. shume dashuri Ermonela”

Postimi i artistes në Facebook 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Enisa: 02/07/2022 07:52

    Sherim te shpejte por por shqiptaret nuk e din se cfar eshte prodhimi i Pagliaci,ose ROH,

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë