Gjimshiti del nga fusha i dëmtuar, Torino fiton 3-0 ndaj Atalantës

Gjimshiti del nga fusha i dëmtuar, Torino fiton 3-0 ndaj Atalantës

Berat Gjimshiti gjatë zëvendësimit

Serie A e futbollit zhvilloi mbrëmjen e së hënës ndeshjen e fundit për raundin e 14-të. Në stadiumin "Olimpik" në Torino, vendasit fituan 3-0 kundër Atalantës, duke befasuar këtë javë. Për miqtë nga Bergamo Berat Gjimshiti u largua nga fusha pas vetëm 19 minutash lojë.

Me shtyllën e mbrojtjes jashtë, Atalanta pësoi tre gola. Ishte fillimisht Duvan Zapata në minutë e 22-të që zhbllokoi ndeshjen, duke dërguar Granatat në epërsinë e një goli në dhomat e zhveshjes.

Pjesa e dytë sërish ishte e kontrolluar nga vendasit, që gjetën golin e dytë me Sanabria në të 56 minutë nga penalltia. Në fund ishte Zapata që në minutën e 90+5 gjeti dopietën personale dhe golin e tretë të ndeshjes.

Në fund 3-0 për Torinon, që me këtë sukses shkon në kuotën e 19 pikëve për vendin e 10-të. Atalanta me 20 pikë mban vendin e tetë. Inter vijon të kryesojë, ndjekur nga Juventusi dhe Milani.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi

VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi