Gjin Gjoni shpëton si Basha
Ja bilancet 2.5 mln € të firmave

Gjin Gjoni shpëton si Basha<br />Ja bilancet 2.5 mln € të firmave
TIRANE - E detyruar nga dy vendime gjykate që nuk e lejonin të kryente asnjë veprim shtesë hetimor, prokuroria e Elbasanit ka mbyllur dosjen penale të nisur për fshehje pasurie me vlerë 2.5 milion euro ndaj gjyqtarit Gjin Gjoni dhe gruas së tij, Elona Çaushaj.

Gazeta “Shqiptarja.com” paralajmëroi mbylljen e dosjes që prej 15 shkurtit 2015, ndërkohë që kjo praktikë që është përdorur për mbylljen e dosjes, është e njëjtë me atë që përdori dhe Lulzim Basha, me Çështjen Durrës-Kukës.Sot gazeta zbardh aktin e ekspertimeve të tre ekspertëve të cilët nxjerin bilancet financiare të kompanive dhe mashtrimin e Gjonin me blerjen e makinës.  
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve