Gjirokastër/ Zjarri prek varrezat e fshatit, banori po digjte barërat e thata në oborr

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Varrezat e fshatit Dhoksat janë përfshirë nga zjarri, pasi një banor i ka vënë flakën barërave të thata.

Banori dogji barërat në oborrin e shtëpisë, por era ka favorizuar flakët, të cilat u shpërndanë duke prekur edhe varrezat. Zjarrfikësja ka mbërritur në fshat dhe është bërë e mundur kontrolli i flakëve.

/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • Vlonjati: 17/08/2019 14:13

    Sa mirë do ishte se e helmuam token. Zjarri pastron çdo gjë !

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Osmani takon kryeministrin holandez: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, Serbia po prodhon tensione të panevojshme në rajon