GJKKO drejt 'mbylljes', një tjetër gjyqtar drejt largimit! Ilirjana Olldashi në tetor do të bëhet gjyqtare apeli

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit drejt 'mbylljes' nga 16 gjyqtar ka 6. Mungojne 10. Prej 1 viti gjyqtaret refuzojnë te aplikoj e te bëhen pjesë. KLGJ  në mungesë te kandidaturave për emërim bën thirrje për delegim.

Aktualisht janë 6 gjyqtar Erjon Bani, Erion Çela, Irena Gjoka, Etleva Dedja, Flora Hajradinaj, llirjana Olldashi.

Report Tv mëson se Ilirjana Olldashi në tetor do të bëhet gjyqtare apeli duke e reduktuar në 5 nr e gjyqtarëve në GJKKO. Në këtë gjykatë bëhen gjykime më 1 gjyqtar dhe 3 gjyqtarë.

K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush Kushtetuta vetëm duhet ndryshuar apo duhet një e re?

Komento

Komente

  • Iris: 17/09/2021 22:23

    GJKKO eshte kthyer si prova e <<zjarrit>>. Ne kohe te vjetra.njerezit vinin doren mbi zjarr si prove vertetesie.Tani asnje nuk tenton te aplikoje sepse u duhet te heqin dore nga korrupsioni,nepotizmi,miqesite,shoqerite dhe hateret.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

51 vite nga elektrifikimi, Shqipëria 'në dorë' të shiut! Ekspertët: Të investohet në energjinë e diellit e erës