Gjonaj: Me ne miti i pandëshkueshmërisë po merr fund! Çështje si “Gërdeci”, “21 janari” do tu shkohet deri në fund

1623522151_11.jpg

Ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha nga Kongresi i Partisë Socialiste se pas rikthimit tashme me çështjet si “Gërdeci” dhe “21 janari” do tu shkohet deri në fund.

"Ne do të vazhdojëm të punojmë fort për të pasur në ccdo hap një qeverisje miqësore. Do të kemi platforma efeciente për shërbim online për qytetarët.  Çështje si “Gërdeci”, “21 janari” janë rikthyer. Besojmë se do u shkohet deri në fund. Miti i pa ndëshkueshmërisë janë duke marrë goditje të fortë. Për të bërë mentalitetin e ri të funksionim të sistemit të ri në Drejtësi. Ky është vetë shteti ne do vijmë mbështetje aktive. Garanci e partnerëve BE dhe SHBA. Ëndrra jonë Europiane nuk kuptohet pa një drejtësi Europiane”, tha Gjonaj.  


Lajmi kryesor:

Kongresi i PS/ Vajza e Bashkim Finos realizon dëshirën e babait, bëhet pjesë e socialistëve, Ruçi tërhiqet nga politika! Rama: Pa Gramozin shumë beteja do i kishim humbur (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes