Gjuha e papranueshme në Parlament, Balla kërkon ndëshkim disiplinor për Bashën

Gjuha e papranueshme në Parlament, Balla kërkon ndëshkim disiplinor për Bashën

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

Pas përdorimit të një gjuhe të ashpër dhe ofenduese në foltoren e Kuvendit nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar edhe Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili u shpreh se do t’i kërkojë Byrosë së Kuvendit të marrë masa disiplonore për Bashën.

Sipas Ballës, kauzat e opozitës janë fashitur në betejat me mullinjtë e erës.

Përdorin në Kuvend një gjuhë të papranueshme nga Kodi i Etikës. Unë i mirëkuptoj përfaqësuesit e opozitës që kauzat e tyre janë fashitur në betejat me mullinjtë e erës.

Këta persona të papërgjegjshëm nuk mund të lihen jashtë vëmendjes më lejoni të them se për deputetin parafolës do ti kërkoj Byrosë së Kuvendit për marrjen ne masave disiplinore.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtorë që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtorë që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen