Gjykata Kushtetuese do të njohë 30 qershorin? Si do të veprojë kreu i PD, Lulzim Basha

Gjykata Kushtetuese do të njohë 30 qershorin? Si do të veprojë kreu i PD, Lulzim Basha


Basha i pyetur se si do të vepronte nëse Gjykata Kushtetuese do të njihte zgjedhjet e 30 qershorit ka thënë se duhet luftë e vërtetë kundër korrupsionit. Ndërsa nga na tjetër sipas Bashës ata që janë në krye të dosjeve kriminale Rama i vendos në komisione.

Më tej Basha ka thënë se gjykata japin vendime të Turpshme si rasti i Tahirit apo dërgimi i dosjes në Dibër.

"Askush nuk është thirrur për dosjet, askush nuk është arrestuar për veprat penale. Vetëm Bild i ka marrë vesh gjithë Gjermania e gjithë Bota. Do të ishte e dëmshme dhe naive ët relativizojmë të tilla gjëra. Atë që sot e sheh bota. 9 kushtet janë detyrat e shtëpisë. Rruga e vetme është të jemi realistë dhe jo të mohojmë" ka thënë Basha.


Lajmi kryesor:

CDU/CSU PRO çeljes së negociatave/ Basha takim me gazetarët: Negociatat nuk hapen pa plotësuar 9 kushtet, kemi dy plane (VD)


  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg