Gjykata liron Ledio Rucin
u ndalua me 1,5 gram kanabis

Gjykata liron Ledio Rucin<br />u ndalua me 1,5 gram kanabis
Gjykata e Durrësit liron Ledio Rucin, djalin e deputetit socialist Gramoz Ruci, i cili u kap tre ditë më parë nga policia e Durrësit me 1.5 gram lëndë narkotike kanabis sativa.

Vendimi është marrë gjatë seancës së sotme në Gjykatën e qytetiti bregdetar, ku ka qenë i pranishëm dhe vetë Ledio Ruci.

Trupi gjykues e ka vlerësuar urdhrin për ndalimin e tij si të pavlefshëm. Ndërkohë që Prokuroria edhe pse kërkoi detyrim paraqitje, kishte konsideruar si të paligjshëm kontrollin e automjetit.

28 vjecari u ndalua në qytetin e Durrësit gjatë një kontrolli nga policia e qytetit bregdetar.Policia arriti të gjente në makinën e të riut 1,5 gramë kanabis. ah/shqiptarja.com/

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sulmet e Berishës, kandidatja e PD për Vaun e Dejës flet për Report Tv: Nuk tërhiqem nga gara, presion demokratëve që mos të më votojnë! Po faktorizon Metën

Sulmet e Berishës, kandidatja e PD për Vaun e Dejës flet për Report Tv: Nuk tërhiqem nga gara, presion demokratëve që mos të më votojnë! Po faktorizon Metën