Gjyqtarët refuzojnë Gjykatën e Posaçme, asnjë kandidat për 6 vendet e lira, pritet lëvizja e KLGJ-së

Gjyqtarët refuzojnë Gjykatën e Posaçme, asnjë kandidat për 6 vendet e lira, pritet lëvizja e KLGJ-së

TIRANE-Gjyqtarët refuzojnë sërish gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit. Për 6 vende vakante për afro 2 muaj asnjë nuk kandidon.

Dikur gjykata simbol kundër krimit dhe korrupsionit, prej 2004 e njohur si gjykata e krimeve të rënda dhe sot GJKKO, refuzohet. Në këtë gjykatë aktualisht janë mbi 200 dosje në proces dhe mungesa e gjyqtarëve ndikon në dhënien e vendimeve.

ReportTv mëson se KLGJ-ja po sheh mundësinë e një oferte  motivuese për gjyqtarët e rinj që të bëhen pjesë e Gjykatës për Krimet e Rënda dhe Korrupsionin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Po digjte barërat në tokën e tij, flakët i dalin jashtë kontrollit, digjet toka me prodhime bujqësore, nën hetim 39-vjeçari në Divjak