Gjysmëmaratona në Vlorë, 1200 garues nga e gjithë bota! Në garë dhe nxënësit e shkollave

Starton në Vlorë deri në gjysmë maratona 2024. Me pjesëmarrje të rreth 1200 garuesve  maratona e ndare në tre gara 5 km, 10 km dhe 21 km por edhe ‘fun run’ ku marrin pjesë nxënësit e shkollave të qytetit.

Në garë për gjysmë-maratonën marrin pjesë nga shumë vende të Evropës dhe të gjithë, ndërsa veçohen atletët nga Kenia.

Gara po zhvillohet në kushte të vështira atmosferike me reshje të renduara të shiut. Fituesit do të vlerësohen edhe financiarisht me vlera në 2000, 1000 dhe 500 euro.

M.Q./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)