Përfshihet nga flakët një qendër tregtare në Pejë, 8 persona dërgohen në spital! Tymi i zi 'mbulon' qiellin (VIDEO)

KOSOVË- Së paku 8 persona janë dërguar në spitalin e Pejës për probleme me frymëmarrjes pas zjarrit të madh që përfshiu qendra tregtare “Elkos” në Pejë.

Zjarri që ka rënë në orët e para të mëngjesit ka përpirë nga flakët godinën, nga ku deri më tani raportohen 8 persona me probleme të renda në frymëmarrje për shkak të tymit. 8 të lënduarit janë dërguar në spital.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka pasur asnjë raportim për viktima, por njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe momentalisht, pos dëmeve materiale, nuk dihet nëse ka viktima.

Personat e dërguar në spital po marrin ndihmën e nevojshme nga Spitali i Përgjithshëm i Pejës, i cili njoftoi si më poshtë

“Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë. Pacientët janë duke u trajtuar tek Spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, thuhet në njoftim.

 

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, reagon SPAK: Operacioni vijon

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, reagon SPAK: Operacioni vijon