Goditet banda shqiptare Itali, zbulohet skema se si organizohej puna brenda grupit kriminal

Goditet banda shqiptare Itali, zbulohet skema se si organizohej puna brenda grupit kriminal

Pamje nga operacioni i policisë në Itali

ITALI- Një valë arrestimesh ka përfshirë bregun e Molise ku 10 persona nga 13 të dyshuar kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen për prodhim dhe shitje narkotikësh.

Mediat italiane bëjnë me dije se pjestarët e bandës ishin thuajse të gjithë shqiptarë, 5 prej tyre ishin gra dhe të gjithë mbroheshin nga krimineli i Termolesë, Pino Sciarretta.

Pamje nga operacioni në Itali

Banda ishte e mirë-strukturuar, disa kishin rolin e kokës së bandës, të tjerë rolin e kontabilistëve, të tjerë rolin e punëtorëve të krahut.

Gratë ishin përgjegjëse për mbajtjen e llogarive të biznesit, ndiqnin nga afër rafinimin, ndarjen dhe shpërndarjen e drogës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë