Goditi me shishe qelqi xhamin e autobusit të KF Pogradecit, arrestohet 22-vjeçari (EMRI)

Goditi me shishe qelqi xhamin e autobusit të KF Pogradecit, arrestohet 22-vjeçari (EMRI)

Autobusi i KF Pogradecit

Një 22-vjeçar, i identifikuar si Xhoni Zhika është arrestuar pasi goditi me shishe qelqi xhamin e autobusit në të cilin udhëtonte ekipi i futbollit tw Pogradecit. I riu po lëvizte me automjet, kur wshtw ndaluar pwr tw goditur me send të fortë (shishe qelqi), xhamin e autobusit në të cilin udhëtonte ekipi KF Pogradeci, pas zhvillimit të ndeshjes së futbollit, ditën e djeshme, në stadiumin Elbasan Arena.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Librazhd, menjëherë pas njoftimit të marrë se pas përfundimit të ndeshjes së futbollit të zhvilluar ditën e djeshme, në stadiumin Elbasan Arena, ndërmjet skuadrave KF Pogradeci dhe KF Elbasanit, në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në afërsi të Librazhdit, një shtetas kishte goditur me send të fortë (shishe qelqi), xhamin e autobusit në të cilin udhëtonte ekipi i futbollit KF Pogradeci, kanë organizuar punën me qëllim kapjen e tij. Falë veprimeve të shpejta operacionale, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasit Xh. Zh., 22 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale "Shkatërrimi i pronës" dhe "Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv", njofton policia.

Nga goditja, nuk është dëmtuar asnjë nga futbollistët që ndodheshin në autobus. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?