Goditi me thikë 25-vjeçarin dhe u largua, arrestohet 23-vjeçari në Tiranë

Goditi me thikë 25-vjeçarin dhe u largua, arrestohet 23-vjeçari në Tiranë

Policia e Shtetit

TIRANË- Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur me thikë një bashkëmoshatar. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Freskut në Tiranë, ku 23-vjeçari Gentian Cenaj ka goditur me thikë 25-vjeçarin A. H., dhe me pas është larguar.

Dyshohet se ky konflikt mes të rinjve ka ndodhur për motive të dobëta. 25-vjeçarin është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Ndaj Cenajt rëndojnë akuzat për veprat penale "Vrasja me dashje" mbetur në tentativë, dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta",

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re