Goditi me top tifozen para ndeshjes, Mbappe lë fushën dhe shkon menjëherë për t’i kërkuar falje

Goditi me top tifozen para ndeshjes, Mbappe lë fushën dhe shkon menjëherë për t’i kërkuar falje

Kylian Mbapppe

Futbollisti i njohur Kylian Mbappe është bërë kryeqendra e vëmendjes në arenën e gjelbër, pak para ndeshjes së PSG - Strasbourg në javën e fundit në Ligue 1.

Sulmuesi francez, i cili është padyshim një nga emrat më të njohur në botën e futbollit nuk është vetëm një i ri i talentuar, i cili ka nisur të korr sukses në një moshë shumë të hershme por edhe një nga futbollistët me fansat më të zjarrtë.

Në mesin e tifozëve të PSG-së në tribunë, një fanse e Mbappe ka pasur shansin ta takojë personalisht ndonëse në një situatë jo dhe aq të bukur.

Gjatë nxehjes përpara ndeshjes sulmuesi 24-vjecar ka goditur aksidentalisht me top një tifoze nga tribuna, e cila u gjakos në fytyrë nga goditja që mori.

Mbappe shkoi menjëherë pranë saj për të parë nëse ajo ishte mirë dhe kur vuri re që vajza ishte gjakosur në hundë ai e mori drejt fushës, në mënyrë që stafi mjekësor ta mjekonte dhe të kujdesej për të.

Video ka bërë xhiron e rrjetit pasi gjesti i futbollistit të Paris Saint-Germain tërhoqi vëmendjen  e fansave dhe tifozëve që ndodheshin në stadium.

Shpeshherë ndodh që në stadium tifozët të marrin ndonjë goditje nga topat dhe gjesti si ai i Mbappesë rrallë herë ndodh.

Sulmuesi francez Kylian Mbappé është një futbollist profesionist francez që luan si sulmues për klubin e Ligue 1 Paris Saint-Germain dhe kapiten i kombëtares së Francës. Ai është konsideruar si një nga lojtarët më të mirë në botë, pasi është i njohur për aftësitë e tij të driblimit , shpejtësinë e jashtëzakonshme dhe përfundimin.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vala e të nxehtit ‘pushton’ vendin/ PD propozim qeverisë për të marrë masa: Nga shkurtimi i orëve të punës te mbyllja e çerdheve dhe kopshteve

Vala e të nxehtit ‘pushton’ vendin/ PD propozim qeverisë për të marrë masa: Nga shkurtimi i orëve të punës te mbyllja e çerdheve dhe kopshteve