Gol dhe asist, Mirlind Daku në formacionin e javës në Rusi

Gol dhe asist, Mirlind Daku në formacionin e javës në Rusi

Mirlind Daku

Nuk u ftua nga Sylvinho në miqësoret e marsit, por Mirlind Daku "u ndez" me ekipin e tij të Rubin Kazan. Një gol dhe një asist për sulmuesin që po kërkon me ngulm një fanellë për në Euro 2024 me kuqezinjtë.

Forma e mirë fundjavën që lamë pas ka bërë që Daku të jetë në formacionin e javës në Premier Leaguen ruse të futbollit. Të tijtë fituan 2-1 me Akhmat Grozny dhe Daku sheh veten mes më të mirëve të javës së 22-të në sulm.

Këtë sezon ai ia ka dalë të shënojë pesë gola në Rusi dhe duket se po kërkon t'i bëjë përshtypje Sylvinhos për ftesën finale para "Gjermani 2024".

Daku në formacion

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Kërkuan të anulohej votimi se ishin në tualet’, Salianji: PS po bllokon punën, morën topin në dorë e ikën si kalamaj

‘Kërkuan të anulohej votimi se ishin në tualet’, Salianji: PS po bllokon punën, morën topin në dorë e ikën si kalamaj