Golashënues dhe kampion në Spanjë, Myrto Uzuni vlen 25 milionë euro

Golashënues dhe kampion në Spanjë, Myrto Uzuni vlen 25 milionë euro

Myrto Uzuni

Nga balta e Beratit, te vitrina e La Ligës. Kjo është përralla e Myrto Uzunit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është duke jetuar sezonin më të mirë në karrierë, teksa u shpall kampion në La Liga 2 në Spanjë me Granadën, duke siguruar sërish elitën e futbollit.

Veç saj, me 23 gola të shënuar, beratasi 27-vjeçar mori edhe trofeun e golashënuesit në La Liga 2. Tanimë sipas klauzolës së shkruar në kontratë, vlera e tij nëse ekipi do ngjitej në La Liga është 25 milionë euro. Nëse më herët Granada kërkonte vetëm 12 milionë euro për të lënë të lirë sulmuesin, skuadrat që kërkojnë shqiptarin do duhet të derdhin në arkat e spanjollëve plot 25 milionë euro. Me këtë vlerë, Uzuni bëhet ndër lojtarët më të shtrenjtë të Kombëtares.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE