GOLAT/ Barcelona fiton 2-1 kundër Alaves dhe ndjek Realin, Sevilla dhe Betis 1-1 në derbi

GOLAT/ Barcelona fiton 2-1 kundër Alaves dhe ndjek Realin, Sevilla dhe Betis 1-1 në derbi

Barcelona 2-1 Alaves

La Liga spanjolle e futbollit është në raundin e 13-të. Këtë të dielë Barcelona fitoi me përmbysje 2-1 kundër Alaves, duke iu falur dopietës së Robert Lewandowskit për të qenë në ndjekje të Real Madridit dhe Gironas që janë në dy vendet e para. Katalanasit u gjendën të papërgatitur në shtëpi, duke pësuar që pas vetëm 18 sekondave lojë. Në "Sanchez Pizjuan" u luajt derbi mes Sevillas dhe Betis, që u mbyll në barazimin 1-1. Perez shënoi për Betis në të 72 minutë, ndërsa Rakitic në të 79 vendosi ekuilibrat.

Në stadiumin "Olimpic" në Katalonjë, Barcelona fitoi 2-1 kundër Alaves për raundin e 13-të në La Liga, jo pa vështirësi. Skuadra e Xavit u surprizua në shtëpi nga Omorodion, që pas vetëm 18 sekondave lojë kaloi Alaves në avanazh. Pjesa e parë do mbyllej me këto shifra, teksa Xavi shkundi të tijtë në dhomat e zhveshjes. Me të ridalë në fushë, Lewandowski në të 53 minutë vendosi ekuilibrat pas asistit të Kounde. Më pas polaku ktheu në gol një 11 metërsh në minutën e 78-të, për tri pikët që u arkivuan nga Barcelona.

Pas javës së 13-të në La Liga kryeson Girona me 34 pikë, dy më shumë se Real Madridi. Me 30 pikë Barcelona mban vendin e tretë.

Renditja në kohë reale:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:25
Barcelona pëson gol pas 18 sekondave lojë, Lewandowski përmbys ndeshjen (VIDEO)

Në stadiumin "Olimpic" në Katalonjë, Barcelona fitoi 2-1 kundër Alaves për raundin e 13-të në La Liga, jo pa vështirësi. Skuadra e Xavit u surprizua në shtëpi nga Omorodion, që pas vetëm 18 sekondave lojë kaloi Alaves në avanazh. Pjesa e parë do mbyllej me këto shifra, teksa Xavi shkundi të tijtë në dhomat e zhveshjes. Me të ridalë në fushë, Lewandowski në të 53 minutë vendosi ekuilibrat pas asistit të Kounde. Më pas polaku ktheu në gol një 11 metërsh në minutën e 78-të, për tri pikët që u arkivuan nga Barcelona.

Pas javës së 13-të në La Liga kryeson Girona me 34 pikë, dy më shumë se Real Madridi. Me 30 pikë Barcelona mban vendin e tretë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Egla debaton me Jetmirin: Je një hajdut

Egla debaton me Jetmirin: Je një hajdut