GOLAT/ Bayern Munich nuk fal në transfertë, bavarezët barazojnë Dortmundin në krye të Bundesligës

Festa e de Ligt

Bayern Munich fitoi 1-2 me Stuttgartin për javën e 23-të në Bundesligë. Bavarezët e Nagelsmann u treguan të saktë në rastet e krijuara, duke marrë sërish kreun e kampionatit edhe pse me pikë të barabarta me Dortmundin (49). Ndeshja për Bayern u hap nga de Ligt në minutën e 39 të ndeshjes, teksa Choupo-Moting në të 62 minutë shënoi për 0-2. Perea në minutën e 88 shënoi për vendasit, gol që në fund shërbeu sa për statistika. Me 49 pikë Bayern Munich kryeson Bundesligën, në kuotë të njëjtë pikësh me Dortmund. Stuttgart pëson humbjen e dytë radhazi dhe me 19 pikë qëndron në vendin e 15-të, me pikë të barabarta me tre skuadrat poshtë saj.

GOLAT/ Bayern Munich tri pikë për të barazuar Dortmundin në krye të Bundesligës, Union Berlin harron të fitojë