GOLAT/ Armando Broja luan 16 minuta, Fulham fiton 3-1! Man. City dhe Liverpool bëjnë detyrën, të kuqtë në krye të PL

GOLAT/ Armando Broja luan 16 minuta, Fulham fiton 3-1! Man. City dhe Liverpool bëjnë detyrën, të kuqtë në krye të PL

Armando Broja

Elita e futbollit anglez është në raundin e 24-t. Kjo e shtunë sportive nisi në orën 13:30, aty ku Manchester City iu fal dopietës së Haaland për të mundur 2-0 Evertonin. Te fitorja doli edhe Liverpool, që mposhti 3-1 Burnleyn dhe rimerr kreun e klasifikimit.

Në Londër, Fulhami mposhti 3-1 Bournemouth. Për vendasit në fundin e sfidës për 16 minuta u aktivizua edhe Armando Broja, që ende nuk e ka një vend titullari. Në stol qëndroi Strakosha, me Brentford që fitoi 0-2 me Uolves. Tri pikë për "infarkt" edhe Tottenham, që mundi 2-1 Brighton. Goli i suksesit për Spurs u shënua nga Johnson në të 90+6 minutë.

Në "Etihad", Manchester City mundi 2-0 Evertonin jo pa mundime. Rikthimi pas 77 ditësh i Haaland ishte i duhuri për "Qytetarët", me norvegjezin që është një "makineri golash". U deshën 14 minuta kohë në pjesën e dytë që Haaland të shënonte dy gola dhe të shkonte në kuotën e 73 golave në 78 ndeshjet me Cityn.

Pas humbjes 3-1 nga Arsenali në Londër gjashtë ditë më parë, Liverpooli u rikthye te suksesi dhe për raundin e 24-t në Premier League mundi në "Anfield" 3-1 Burnleyn. Sfida nuk u diskutua nga të kuqtë, që kaluan në epërsi qysh në minutën e 31-të me Diego Jota. Më pas O'Shea ia doli që të barazonte në fundin e pjesës së parë. Fraksioni i dytë nisi mirë për djemtë e Klopp, që shënuan me Luiz Diaz dhe Nunez në minutat 52 dhe 79. Me 54 pikë, të kuqtë janë në vendin e parë të renditjes, dy pikë më shumë se Manchester City ndjekës. "Qytetarët" e Guardiolës kanë një ndeshje më pak.

Premier League, java 24:

E shtunë, 10 shkurt 2024

13:30 Manchester City 2-0 Everton

16:00

Fulham 3-1 Bournemouth

Liverpool 3-1 Burnley

Luton 1-3 Sheffield

Tottenham 2-1 Brighton

Uolves 0-2 Brentford

18:30 Nottingham 2-3 Newcastle

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:02
VIDEO/ Tripletë Burnleyt, Liverpool rimerr kreun e Premier League


Pas humbjes 3-1 nga Arsenali në Londër gjashtë ditë më parë, Liverpooli u rikthye te suksesi dhe për raundin e 24-t në Premier League mundi në "Anfield" 3-1 Burnleyn. Sfida nuk u diskutua nga të kuqtë, që kaluan në epërsi qysh në minutën e 31-të me Diego Jota. Më pas O'Shea ia doli që të barazonte në fundin e pjesës së parë. Fraksioni i dytë nisi mirë për djemtë e Klopp, që shënuan me Luiz Diaz dhe Nunez në minutat 52 dhe 79. Me 54 pikë, të kuqtë janë në vendin e parë të renditjes, dy pikë më shumë se Manchester City ndjekës. "Qytetarët" e Guardiolës kanë një ndeshje më pak.

 

 

Ora 16:22
VIDEO/ Dy gola për 14 minuta, Haaland rikthehet me dopietë! Man. City kalon 2-0 Evertonin

Në "Etihad", Manchester City mundi 2-0 Evertonin jo pa mundime. Rikthimi pas 77 ditësh i Haaland ishte i duhuri për "Qytetarët", me norvegjezin që është një "makineri golash". U deshën 14 minuta kohë në pjesën e dytë që Haaland të shënonte dy gola dhe të shkonte në kuotën e 73 golave në 78 ndeshjet me Cityn. "Qytetarët" janë në vendin e dytë në Premier league, me një ndeshje më pak se Liverpooli kryesues (+2).

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin