GOLAT/ Kallaku 'Sherifi' i Teutës, fantazisti dhuron spektakël dhe mund me dopietë Kukësin

Teuta 2-0 Kukësi

Në stadiumin "Niko Dovana" në Durrës, Teuta fitoi 2-0 me Kukësin në ndeshjen e parë të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Dopieta e Sherif Kallakut ka bërë që djemtë e Martinit të hedhin një hap konkret për kalimin e fazës. Pjesa e parë u mbyll pa gola, me rrjetat që u tundën në 45 minutat e dyta. Në të 59 minutë Kallaku shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa në të 72 minutë fantazisti dhuroi një perlë ngë goditja e dënimit.

VIDEO/ Partizani 'turpërohet' në rebeshin e Shkodrës, 4 gola në 'Loro Boriçi'! Teuta fiton pastër me Kukësin në Kupën e Shqipërisë

A duhet të lejohet mjeku të punojë njëkohësisht në spital publik e privat?