GOLAT/ Merr fund thatësira e Juventusit, 'heroi' Gatti sjell fitoren pas 5 ndeshjes në Seria A

GOLAT/ Merr fund thatësira e Juventusit, 'heroi' Gatti sjell fitoren pas 5 ndeshjes në Seria A

Futbollisti i Juventusit Gatti

Juventus i dha fund thatësirës në Seeria A duke u rikthyer te fitorja pas 5 ndeshjesh. ‘Zonja e vjetër’ mposhti minimalisht 1-0 Fiorentinën dhe mori tre pikë të rëndësishme për të qëndruar në zonën ‘Champions’. Në ‘Allianz Stadium’ vulosi goli i Gatti-t i realizuar në minutën e 21.

Me këtë fitore Juventus merr siguri për vendin e tretë në renditje, duke krijuar një distancë prej 4 vitesh me Bologna-n e vendit të katërt dhe 6 pikë më pak se Milani i vendit të dytë.

Te fitoret pas një kohe të gjatë u rikthye edhe Napoli që mposhti 2-4 me përmbysje Monzan. Osimhen barazoi shifrat 1-1 në pjesën e dytë para se Politano dhe Zielinski ta dërgonin rezultatin në 1-3. Vendasit u përpoqën të rikthehen në lojë me golin e Colpanit, por më pas Raspadori vulosi gjithçka. Pavarësisht fitores Napoli mbetet larg zonës që lufton për një vend në Champions.

Befasi këtë javë ishte humbja 2-1 që pësoi me përmbysje Atalanta në transfertën e Cagliarit. Goli i Scamacas u zhvlerësua në pjesën e parë nga Aguello, ndërsa më vonë Viola realizoi për tre pikët e vendasve. Disfata vjen e hidhur për bergameskët, pasi në këtë mënyrë mbeten pas në luftën për zonën Champions.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe