GOLAT/ Partizani 'poker' Kastriotit në shtëpi, të kuqtë marrin vendin e parë në Superligë

Partizani fitoi 4-1 me Kastriotin për javën e 26-të në Superligën shqiptare të futbollit. "Demat" e Giovanni Colellas nuk e diskutuan fitoren në përballjen e zhvilluar në kompleksin e tyre, teksa në pjesën e parë u shënuan katër gola.

Në minutën e 35-të, Tedi Cara shënoi golin e parë të ndeshjes pas pasigurisë së gardianit mik. Në të 40-tën minutë Massanga me një perlë nga jashtë zone tundi rrjetën, para se Mihana në minutën e 44 të shkurtonte shifrat në 2-1.

Vetëm një minutë më vonë Selmani shënoi golin e parë me fanellën e Partizanit, duke dërguar shifrat në 3-1. Në pjesën e dytë dhe konkretisht në të 78 minutë ishte Mba që tundi rrjetën dhe vulosi shifrat në 4-1. Po sot, me fillim nga 13:00 Egnatia dhe Teuta barazuan 1-1, teksa Laçi fitoi 2-0 me Vllazninë.

Pas javës së 26-të, Partizani mban kreun e Superligës me 44 pikë, aq sa ka edhe Tirana që për shkak të ndeshjeve direkte renditet e dyta. Egnatia mban pozitën e tretë me 38 pikë dhe Erzeni me 37 pikë gjendet në vendin e katërt. Në fund Laçi, Bylis dhe Kastrioti.

S.DH/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Opioisti: 19/03/2023 19:21

  Ku do filloje superiore kosoves dhe superlige shqiperise ku te hillete shoorti liga mesdheu shorti cotebol futbolli

  Përgjigju
  • Vellezerit Frasheri: 19/03/2023 19:42

   500 lek ben abetarja mos gaboj

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën