GOLAT/ Përmbysje në udhëtim, Atalanta nxjerr Romën nga Champions League! Udinese 1-1 Napoli

GOLAT/ Përmbysje në udhëtim, Atalanta nxjerr Romën nga Champions League! Udinese 1-1 Napoli

Scamacca feston golin

Serie A e futbollit zhvilloi këtë të hënë dy ndeshjet e fundit për raundin e 35-të. Gjithçka nisi në orën 18:00, me Atalantën që fitoi 1-2 kundër Salernitanës dhe merr vendin e pestë që të dërgon në Champions League. Udinese dhe Napoli barazuan 1-1 në 20:45.

Në stadiumin "Arechi" në Salerno, vendasit e Salernitanës u mundën 1-2 me përmbysje nga Atalanta. Edhe pse me rotacion në ekip, bergamaskët ia dolën të merrnin tri pikë kundër një rivali pa objektiva pasi sezonin e ri do luajnë në Serie B. Pjesa e parë u mbyll 1-0, teksa Salernitana shënoi me Tchaouna në minutën e 18-të.

Në pjesën e dytë barazoi Scamacca në të 57 minutë, para se Koopmeiners të realizonte të dytin vetëm gjashtë minuta më vonë. Në këtë sfidë dhjetë minuta në fundin e lojës luajti edhe Gjimshiti. Atalanta dhe Roma kanë nga 60 pikë, me bergamaskët që janë në vendin e pestë që do të thotë zona Champions League, duke pasur edhe një ndeshje më pak.

Në 'Friuli' Udinese dhe Napoli barazuan 1-1. Miqtë nuk mundën të merrnin tri pikë vetëm në fundin e lojës, duke u barazuar. Golin për napoletanët e shënoi Osimhen pas 51 minutave lojë, teksa sulmuesit iu anulua një gol në minutën e 80-të. Në shtesën e dytë ishte Udinese që befasoi me Success, për rezultatin 1-1. Ky barazim ishte një pikë shprese për Udinesen që mban vendin e 18-të, teksa Napoli me 51 pikë merr vendin e tetë.

Serie A, raundi 35:

E hënë, 6 maj 2024

18:00 Salernitana 1-2 Atalanta

20:45 Udinese 1-1 Napoli

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:49
Udinese barazon 1-1 kundër Napolit në fundin e lojës (VIDEO)

Në 'Friuli' Udinese dhe Napoli barazuan 1-1. Miqtë nuk mundën të merrnin tri pikë vetëm në fundin e lojës, duke u barazuar. Golin për napoletanët e shënoi Osimhen pas 51 minutave lojë, teksa sulmuesit iu anulua një gol në minutën e 80-të. Në shtesën e dytë ishte Udinese që befasoi me Success, për rezultatin 1-1. Ky barazim ishte një pikë shprese për Udinesen që mban vendin e 18-të, teksa Napoli me 51 pikë merr vendin e tetë.

Ora 20:20
VIDEO/ Atalanta fiton 1-2 në Salerno, i merr Romës vendin e pestë

Në stadiumin "Arechi" në Salerno, vendasit e Salernitanës u mundën 1-2 me përmbysje nga Atalanta. Edhe pse me rotacion në ekip, bergamaskët ia dolën të merrnin tri pikë kundër një rivali pa objektiva pasi sezonin e ri do luajnë në Serie B. Pjesa e parë u mbyll 1-0, teksa Salernitana shënoi me Tchaouna në minutën e 18-të.

Në pjesën e dytë barazoi Scamacca në të 57 minutë, para se Koopmeiners të realizonte të dytin vetëm gjashtë minuta më vonë. Në këtë sfidë dhjetë minuta në fundin e lojës luajti edhe Gjimshiti. Atalanta dhe Roma kanë nga 60 pikë, me bergamaskët që janë në vendin e pestë që do të thotë zona Champions League, duke pasur edhe një ndeshje më pak.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit