GOLAT/ Ramadani e 'bën sefte' në Serie A, Lecce fiton falë golit të shqiptarit në fund! Napoli tri pikë për zonën Champions

Serie A e futbollit është në javën e 16-të. Këtë të shtunë gjithçka nisi me fitoren 2-1 të Lecces kundër Frosinones, teksa golin e tri pikëve për vendasit e shënoi Ylber Ramadani. Mesfushori i Kombëtares gjen golin e parë në Serie A. Në 18:00 Napoli fitoi 2-1 me Cagliari, teksa në 20:45 Torino mundi 1-0 Empolin.

Në stadiumin 'Via del Mare', Lecce fitoi 2-1 kundër Frosinones në sfidën e javës së 16-të në Serie A. Goli me vlerën e tri pikëve për puljezët u shënua nga Ylber Ramadani në fundin e sfidës. Dueli u zhbllokua pas 11 minutave lojë, me Picolin që kaloi vendasit në epërsi. Duhej Kaio Jorge i huazuar nga Juventusi që të barazonte gjithçka nga penalltia në minutën e 33. Kur u duk se skuadrat do ndanin pikët, Ylber Ramadani lëshoi një "silurë" nga afro 35 metra dhe ndikuar nga një devijim u ndal në rrjetë. Lecce ia doli kështu që të marrë tri pikë në shtëpi dhe Ramadani të gjente golin e parë në Serie A. Me 20 pikë Lecce mban vendin e 12-të, teksa Frosinone me 19 pikë vendin e 13.

Për raundin e 16-të në Serie A, te tri pikët doli edhe Napoli. Kampionët në fuqi të Italisë mundën në shtëpi 2-1 Cagliarin. Gjithçka u vendos në pjesën e dytë, teksa tre golat u shënuan në harkun e gjashtë minutave. Osimhen në minutën e 69-të kaloi në epërsi Napolin, teksa Pavoletti tre minuta më vonë riktheu baraspeshën. Duhej goli i Kvaratskhelias në minutën e 75 për suksesin e vendasve, me Osimhen që asistoi në realizimin e dytë. Me 27 pikë Napoli merr vendin e katërt në renditje, teksa Cagliari me 13 pikë mban pozitën e 16.

Serie A, java 16-të:

15:00 Lecce 2-1 Frosinone (Picoli 11', Ramadani 89' / Kaio Jorge 33' (p))

18:00 Napoli 2-1 Cagliari (Osimhen 69', Kvaratskhelia 75' / Pavoletti 72')

20:45 Torino 1-0 Empoli (Zapata 25')

Ora 20:31
Napoli rikthehet te suksesi pas dy humbjeve, fiton 2-1 kundër Cagliarit! Kampionët rigjejnë Osimhen dhe Kvaran (VIDEO)

Ora 17:10
VIDEO/ Ylber Ramadani gol nga 35 metra në Serie A, i jep fitoren 2-1 Lecces kundër Frosinones

Në stadiumin 'Via del Mare', Leçe fitoi 2-1 kundër Frosinones në sfidën e javës së 16-të në Serie A. Goli me vlerën e tri pikëve për puljezët u shënua nga Ylber Ramadani në fundin e sfidës. Dueli u zhbllokua pas 11 minutave lojë, me Picolin që kaloi vendasit në epërsi. Duhej Kaio Jorge i huazuar nga Juventusi që të barazonte gjithçka nga penalltia në minutën e 33. Kur u duk se skuadrat do ndanin pikët, Ylber Ramadani lëshoi një "silurë" nga afro 35 metra dhe ndikuar nga një devijim u ndal në rrjetë. Leçe ia doli kështu që të marrë tri pikë në shtëpi dhe Ramadani të gjente golin e parë në Serie A. Me 20 pikë Leçe mban vendin e 12-të, teksa Frosinone me 19 pikë vendin e 13.

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?