GOLAT/ Real Madrid 'poker' Vigos, mban kreun +7 nga Girona! Tri pikë për Alaves dhe Bilbao

GOLAT/ Real Madrid 'poker' Vigos, mban kreun +7 nga Girona! Tri pikë për Alaves dhe Bilbao

Vinicius Junior

La Liga në Spanjë është në javën e 28-të. Real Madrid ka bërë detyrën dhe ka marrë tri pikë në "Bernabeu" duke mundur 4-0 Celta Vigon. Takimi u dominua nga djemtë e Ancelottit, ndërsa te goli doli edhe Arda Guler, talenti turk i afruar verën e kaluar në Madrid.

Përballja u zhbllokua në minutën e 21-të nga Vinicius Junior. Më pas në pjesën e dytë Real detyroi Guaita dhe Dominguz të shënonin autogola, para se Guler të "vuloste" ndeshjen në minutën 90+4, vetëm pesë minuta pasi u fut në fushë në vendin e Vinicius.

Më herët këtë të dielë tri pikë siguroi edhe Alaves që mundi 1-0 Rayo Vallecanon me golin e Gorosabel në minutën e 44. Athletico Bilbao fitoi 0-2 në udhëtim me Las Palmas. Për baskët golat u shënuan nga Guruzeta dhe autogoli i Coco.

Pas kësaj jave, Real Madrid kryeson me 69 pikë, shtatë më shumë se Girona e vendit të dytë. Barcelona me 61 pikë mban pozitën e tretë dhe Atl. Madrid në vendin e katërt.

La Liga, java 28-të:

E dielë

Alaves 1-0 Rayo Vallecano

Las Palmas 0-2 Ath. Bilbao

Real Madrid 4-0 Celta Vigo

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Max Verstappen: Makina është bërë më e vështirë për t’u pilotuar, rivalët kanë ecur më shumë

Max Verstappen: Makina është bërë më e vështirë për t’u pilotuar, rivalët kanë ecur më shumë