GOLAT/ Real s'përmbahet edhe pse kampion, shkatërron Alaves! Jude Bellingham gol dhe dy asiste

GOLAT/ Real s'përmbahet edhe pse kampion, shkatërron Alaves! Jude Bellingham gol dhe dy asiste

Momente nga festa e Realit

Në La Liga Real Madrid nuk ka të ndalur edhe pse është shpallur kampion prej javësh. “Galaktikët” këtë herë shkatërruan 5-0 Alaves, me golat e Bellingham, Valverdes, Gulder dhe dopietën e Viniuc Junior. Përveç golit, Jude Bellingham në këtë përballje dhuroi dhe dy asiste.

Surpriza e sezonit në Spanjë, Girona, u mposht në shtëpi nga Villareal. Nëndetësja e verdhë arriti të fitonte 0-1 për tre pikët falë golit të realizuar nga Traore në pjesën e dytë. Kjo fitore i jep mundësi Villareal të luftojë për një vend në kupat e Europës në dy ndeshjet e fundit në La Liga.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Opozita e ka dëmtuar Edi Ramën vetëm kur ka bashkëpunuar me të

Mero Baze: Opozita e ka dëmtuar Edi Ramën vetëm kur ka bashkëpunuar me të