GOLAT/ Sergio Ramos përplaset me ish-shokët e ekipit, Sevilla 'ndal' Real Madridin mes dy golave

Ramos përplaset me Vinicius

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 10-të. Gjithçka filloi në mesditën e së shtunës, me Real Sociedadin që mundi 1-0 Mallorcan. Në Madrid, Getafe dhe Betis barazuan 1-1.

Në ndeshjen më të rëndësishme të ditës, Sevilla ndali në barazim 1-1 Realin e Madridit. Në "Ramon Sanchez Pizjuan" dueli ishte i luftuar, ndërsa pjesa e dytë dhuroi emocione të mëdha. Real Madrid dha shkëndijat e para që në të katërtën minutë, me VAR që i anulloi golin Valverdes.

Fundi i ndeshjes ishte emocionues, me Alaba që shënoi në portën e tij, për t'i dhënë avantazhin 1-0 Sevillas. Vetëm tre minuta më vonë, në të 78 minutë ishte Carvajal që përfitoi nga pasimi i Kross dhe vendosi ekuilibrat.

Nuk mund të mungonte sherri në këtë përballje, me Sergio Ramos që u përplas me ish-shokët e tij. Ish-kapiteni i Real e nisi ndeshjen nga minuta e parë dhe u ndëshkua me karton të verdhë në të 76 minutë.

Me këtë barazim, Galaktikët shkojnë në kuotën e 25 pikëve në vendin e parë, tre pikë më shumë se Girona. Sevilla me nëntë pikë shkon në vendin e 13-të.

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?