VIDEO/ Grabitet Exchange-i në Tiranë, Report Tv sjell pamje ekskluzive, autori i maskuar përleshet me klientin, e godet me pistoletë lodër

Një pikë këmbimi valutor është grabitur këtë mbrëmje në zonën e Kombinatit në Tiranë.

Rreth orës 20:10, autori i veshur me bluze të kuqe dhe i maskuar, dyshohet se nën kërcënimin e një pistolete lodër, ka vjedhur një shumë parash në pikën e këmbimit valutor, dhe më pas është larguar.

Në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga gazetari i Report tv Sokol Dema shihet momenti kur autori futet në exchange dhe përleshet me klientin të cilin e ka goditur me armën që kishte në dorë dhe më pas dyshohet se i ka marrë lekët.

Policia e Tiranës ka vendosur një shumë prej 5000 euro shpërbim për informacione që çojnë në identifikimin e autorit. Nuk bëhet e ditur shuma e parave që autori ka arritur të marrë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon kapjen e autorit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:13
I maskuar e i veshur me të kuqe, policia ofron 5 mijë euro për këdo që jep informacion mbi autorin që grabiti Exchange-in në Tiranë

1708632958_exchange.jpg

I veshur me një bluzë të kuqe dhe i maskuar, ky është autori që ka grabitur pikën e këmbimit valutor në Tiranë. Policia ka ofruar 5000 euro shpërblim për këdo që jep informacione mbi të.

“DVP Tiranë fton qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 5000 euro, për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e tij. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrat e telefonit 112 dhe 069 411 8879 duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi”, njofton policia.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit