Grabiti nën kërcënimin e thikës postën private në Tiranë, zbardhet dëshmia e 27-vjeçarit: Kam babain të sëmurë, i vodha paratë që t'i vija në ndihmë

Grabiti nën kërcënimin e thikës postën private në Tiranë, zbardhet dëshmia e 27-vjeçarit: Kam babain të sëmurë, i vodha paratë që t'i vija në ndihmë

Pamje nga momenti i grabitjes

"Kam babain në gjendje të rëndë. Nuk gjeja mënyrë tjetër për t'i ardhur në ndihmë për kurimin dhe vendosa të kryej grabitjen e postës private". Ky është deklarimi i Ordis Mollës përpara togave të zeza të Tiranës, të cilat vendosën ta lënë në burg 27 vjeçarin. 

Ai u vendos në pranga disa orë pas ngjarjes së të mërkurës në mbrëmje, ku përmes kërcënimit me thikë ndaj punonjësit, mori një shumë parash në filialen e një poste private në kryeqytet.

Ngjarja ndodhi në rrugën “5 Maji”, ku Molla, pasi mori një shumën e parave të xhiros ditore, përkatësisht 400 mijë lekë të rinj, 940 euro dhe 40 paund, u largua me motomjet.

Me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, do të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimeve për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE