Grabitje si në filma në një bankë në qendër të Athinës, 2 persona të armatosur me kallashnikovë morën një shumë të madhe parash

Pamje nga vendngjarja

ATHINË-Në qendër të Athinës është grabitur një bankë mesditën e sotme. Dy persona, të pajisur me armë të rënda, hynë në bankë dhe rrëmbyen një shumë të konsiderueshme parash, ende e pazbuluar. Menjëherë pas grabitjes ata janë zhdukur.

Një operacion i madh i Policisë është në proces për të gjetur dyshen e grabitësve që në orën 11:45 hynë në një degë të bankës në Mitropoleos. Oficerët e policisë kanë vazhduar të sjellin të dyshuarit dhe t'i çojnë në selinë e sigurimit në mënyrë që të përcaktojnë nëse kanë lidhje me grabitjen si në filma.

Oficerët e sigurisë që kanë mbërritur në vendngjarje kanë marrë deklarata nga punonjësit e Bankës ndërsa kanë në dispozicion dhe të ekzaminojnë pamjet në mënyrë që të mbledhin informacion si për karakteristikat ashtu edhe për mënyrën se si kanë operuar forcat e sigurisë për t'i hapur rrugë edhe hetimeve.

 

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta shmang debatin në PD për përjashtimin e Berishës: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet