Grenell godet Kurtin: Do të jetë edhe kundër Bidenit, ai është kundër Amerikës

Ish i dërguari Special i Donald Trump, Richard Grenell, për dialogun Kosovë-Serbi ka goditur sërish kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

Grenell ka shkruar se Albin Kurti ka qenë kundër çdo presidenti amerikan dhe kundër çdo administrate dhe se ai sërish do të jetë anti-Amerikë dhe kundër presidentit aktual Joe Biden.

“Albin Kurti ka qenë kundër Bill Clinton në Rambuje. Kurti ishte kundër George Bush në Vjenë. Kurti ishte kundër Barack Obamës dhe Joe Biden për demarkacionin. Kurti ishte kundër Donald Trumpit për Normalizimin Ekonomik. Ai do të jetë sërish kundër Joe Biden. Ai është me të vërtetë kundër Amerikës”, ka shkruar Grenell .

Ditën e djeshme Grenell e ka quajtur Kurtin “majtist anti-amerikan”, që sipas tij ka qenë kundër Administratës dhe politikës amerikane ndër vite.

“ Lideri i ri i Kosovës majtisti anti-amerikan, Albin Kurti, ka qenë kundër politikës së SHBA-së që është sugjeruar nga Bill Clinton, George Bush, Barack Obama dhe Donald Trump. Ai gjithmonë është anti-amerikan”, ka theksuar Grenell.

Ish-emisari ka ftuar administratën e Joe Biden që ta ndalojë Kurtin.

S.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

 • Wayne: 03/03/2021 17:09

  PS: çuditërisht në linjë të patër me minstrinë e jashtme të Rusisë @RicchardGrossija

  Përgjigju
 • Rrim shtremet e flasim drejt: 03/03/2021 16:19

  I nderuar grenell Tani ske me goje me fol kunder kurtit nqs do, fol kunder popullit te kosoves Hodhet qeverine e dale nga populli per interes te zgjedhjeve ne amerike dhe populli i kosoves mbajti shenim ata qe e hodhen ne kosove moren lesht e currit kurse albini si anti amerikan (sipas jush) dyfishoi votat Ka dicka qe nuk bind kosova eshte populli me pro amerikan ne bote votat duhej ti dyfishonin ata qe hodhen kurtin pra zotrote ka pushtetin dhe tagrin me fol drejt nqs don te akuzosh dike ne kosove ai eshte populli jo albini

  Përgjigju
 • LORA: 03/03/2021 16:17

  Eshte ne gare me serbet per armiqesine ndaj politikes se SHBA-ave. Bastard mosmirenjohes,qe Kosoven e ka shtet prej politikes se SHBA-ve.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Qershia mbi tortë’, Rama nga Fieri: Në mandatin e tretë do të hapim filialin e Universitetit teknik të Stambollit, një prej shkollave më të mira në Turqi