Grenell për BE-në: Ndaloni diskutimet dhe liberalizoni vizat për Kosovën

Ish i dërguari special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka goditur sot Bashkimin Evropian për çështjen e liberalizimit të vizave për kosovarët.

Grenell ka thënë se Brukseli duhet të ndalojë së foluri për liberalizimin dhe të fillojë të japë vizat.

“Ndaloni diskutimin për vizat dhe filloni jepni ato. Kancelarja Merkel më ka thënë mua direkt që është diçka që mund të fillojë ta bëjë menjëherë për disa punëtorë. Ajo ma ka thënë në vitin 2019”, ka shkruar Grenell.

Prej ditësh Richard Grenell ka pasur një debat në distancë me kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…