Greqi/ 1142 të infektuar dhe 53 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 53 viktima si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore greke, numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 6758.

Nga 24.498 testime që janë kryer gjatë ditës së fundit, kanë rezultuar të infektuar 1142 persona. Shumica e infeksioneve të reja janë shënuar në Athinë. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 205.120 të infektuar që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit.

466 pacientë në shtetin fqinj janë në intubim, mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç dhe shumica e tyre vuajnë edhe nga sëmundje të tjera.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Spitali Elbasanit rrethohet nga Forcat të shumta të Renea-s, mbërrin edhe Taulant Balla