Greqi/ 17,633 të infektuar dhe 61 viktima në 24 orët e fundit! 626 pacientë të intubuar

Greqi/ 17,633 të infektuar dhe 61 viktima në 24 orët e fundit! 626 pacientë të intubuar

Foto ilustruese

Greqia raporton shifra alarmante nga koronavirusi. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit 17,633 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID.

Kujtojmë se një ditë më parë në vend u raportuan 38 mijë të infektuar, ndërsa numri i rasteve ka rënë ndjeshëm gjatë 24 orëve të fundit.

Sakaq, autoritetet bëjnë me dije se 61 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID ndërsa 626 qytetarë janë të intubuar në spitale.

Që prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 1,258,495 të infektuar ndërsa në total 20,910 qytetarë kanë vdekur nga COVID.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve